Wizyta na Komisariacie Policji -Gdynia Chylonia
piątek, 28 października 2016 00:00

Dnia 25 października 2016 grupa prawnicza z klas 2a i 2b, pod opieka dr Marka Chrabkowskiego i p. Beaty Ulickiej, wyruszyła ze szkoły na wycieczkę do Komisariatu Policji na ul. Owsianej w Gdyni Cisowej.

Grupa młodzieży wraz z opiekunami miała szansę poznać pracę policjantów od podstaw i zapoznać się z ich codziennymi obowiązkami.

Oprowadzali nas nie tylko policjanci i pracownicy komisariatu, ale również dr Marek Chrabkowski (nauczyciel zajęć z podstaw prawa), który kiedyś tam pracował oraz został komendantem policji w Gdyni.

Mieliśmy szansę wysłuchać wykładu prowadzonego przez policjantów z jednostki. Zobaczyliśmy jak wygląda strój funkcjonariuszy prewencyjnych, a jeden z uczniów mógł go przymierzyć i poczuć się chociaż przez chwile jak policjant. Zobaczyliśmy również celę tymczasową dla osób zatrzymanych oraz radiowóz policyjny.

Dowiedzieliśmy się też, co trzeba zrobić, aby stać się kandydatem na policjanta. Dla wielu z nas zaskakujący był fakt, że trzeba mieć nieskalaną przeszłość- być niekaralnym, aby w ogóle móc się ubiegać o to stanowisko.

Cała wycieczka była bardzo interesująca i mamy nadzieję, że będzie ich więcej, ponieważ przez tak krótki czas dowiedzieliśmy się dużo interesujących rzeczy o tym zawodzie.