Główne Menu

Samorząd Uczniowski

LOGOWANIEUżytkowników Online

Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 
Konferencja ,,Rola samorządu terytorialnego w rozwoju państwa”
niedziela, 01 listopada 2015 19:22

W dniu 16 X 2015 roku grupa uczniów klas II i III realizujących wiedzę o społeczeństwie w zakresie rozszerzonym pod opieką pani Beaty Ulickiej uczestniczyła w konferencji naukowej ,, Rola samorządu terytorialnego w rozwoju państwa” w Domu Technika w Gdańsku.

Konferencja została zorganizowana z okazji obchodów 25-lecia istnienia samorządu terytorialnego w Polsce.

 

Wśród prelegentów, obok pracowników naukowych byli także praktycy-wójtowie, starostowie z gmin i powiatów województwa pomorskiego. W interesujący sposób przybliżyli nie tylko historię idei  samorządności ale także  podsumowały minione 25 lat funkcjonowania władz lokalnych w Polsce.