Główne Menu

Samorząd Uczniowski

LOGOWANIEUżytkowników Online

Naszą witrynę przegląda teraz 61 gości 
Premiera studencka w Teatrze Miejskim im. W. Gombrowicza
wtorek, 14 kwietnia 2015 18:26

Dnia 9 kwietnia uczniowie klasy IC i ID pod opieką p. J. Hebla uczestniczyli w  premierze studenckiej „Otella” Wiliama Szekspira w reż. W. Rażniaka.
W tym dniu specjalnie dla uczniów i studentów zagrano najnowszy spektakl Teatru Miejskiego.

„Otello” to wielki i zaskakująco aktualny dramat. Historia kontrowersyjnej miłości, nieodwracalnych w skutkach manipulacji i zabójczej namiętności. Tytułowy bohater  kocha Desdemonę wielką, szaleńczą miłością, ale - wciągnięty przez opętanego zazdrością Jagona w sieć kłamstw i intryg - popełnia największą zbrodnię, zabija ukochaną. Szekspir ukazuje świat, w którym emocje są na usługach interesów, a wzniosłe ideały rozbijają się o cynizm i wyrachowanie. Miłość, manipulacja i morderstwo - krwawy skutek dziejów grzechu.

Po premierze uczniowie mieli niebywałą okazję uczestniczenia w spotkaniu z twórcami i rozmowie na temat przedstawienia.