Prosto do matury, czytając Wolne Lektury
czwartek, 05 marca 2015 23:10

Matura bez problemu!

Aby ułatwić sprawę maturzystom 22 maja 2015 roku rozpoczyna się kampania pt: " Prosto do matury, czytając Wolne Lektury".

Jej celem jest zachęcenie trzecioklasistów szkół ponadgimnazjalnych do zapoznania się z zasobami portalu "Wolne Lektury" utworzonym przez fundację Nowoczesna Polska, który oferuje dostęp do ponad trzech tysięcy utworów, do których masz prawo.

wolnelektury.pl/katalog/lektury/wybor-lektur-dla-uczniow-liceow/

STRATEGIA KAMPANII

Główne przesłanie kampanii to zachęcenie do czytania lektur szkolnych oraz promocji portalu "Wolne Lektury".

Strona umożliwia darmowy dostęp do treści utworów, komfort mobilnego czytania oraz przygotowanie do egzaminu dojrzałości ze znajomości lektur.

Grupą docelową są maturzyści 2016, ale też uczniowie młodszych klas liceum, którzy mogą w łatwy sposób zapoznać się z treścią utworów, której znajomość zostanie sprawdzona na najważniejszym teście ich wiedzy.

Agnieszka Halman