Główne Menu

Samorząd Uczniowski

LOGOWANIEUżytkowników Online

Naszą witrynę przegląda teraz 106 gości 
Wizyta w TVP SA
piątek, 07 listopada 2014 09:40

Wizyta w TVP SA oddział w Gdańsku klasy II D w dniu 20 X 2014 roku W ramach preorientacji zawodowej pojechaliśmy do oddziału gdańskiego TVP.

Kiedy dotarliśmy przywitał a następnie oprowadzał nas tata naszego kolegi z klasy p. Ireneusz Ciecierski.

Jako pierwsze obejrzeliśmy studio , gdzie nagrywana jest Panorama. Zrobiliśmy sobie kilka zdjęć przy stole, który możemy zobaczyć codziennie o godzinie 18:30  oraz przy stanowisku gdzie podawane są informacje o sporcie. Potem poszliśmy lekko podekscytowani (już wiedzieliśmy jaka niespodzianka nas czeka) do kolejnego studia, gdzie uczestniczyliśmy w nagraniu programu redaktora Janusza Trusa pt. „Kość Niezgody”. ,,Załapaliśmy” się na "wspominkę" w tym programie i na kilka sekund wystąpiliśmy w telewizji! :D Przy okazji mieliśmy szczęście i jednocześnie zaszczyt poznać, porozmawiać oraz zrobić sobie zdjęcie (A jakże!) z marszałkiem województwa pomorskiego p. Mieczysławem Strukiem. Pan, mimo, że polityk okazał się bardzo miłym człowiekiem i odpowiadał nam na każde zadane pytanie. Po krótkiej rozmowie, poszliśmy dalej zwiedzać.

Następnym punktem było oglądanie, niestety nie dotykanie :/ wszystkich urządzeń w dużych i małych wozach transmisyjnych.Mieliśmy możliwość również zobaczyć jak wygląda „od kuchni” tworzenie i „sklejanie” materiałów na poszczególne programy. Na koniec mogliśmy nagrywać siebie nawzajem profesjonalną kamerą o wartości samochodu rodzinnego.

 

Niestety to już był koniec naszej wycieczki, którą bardzo miło wspominamy i mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli współpracować ze wszystkimi przemiłymi ludźmi, których spotkaliśmy.