Główne Menu

Samorząd Uczniowski

LOGOWANIEUżytkowników Online

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 
Debata w Sądzie Okręgowym w Gdańsku
wtorek, 28 października 2014 22:01

Debata ,, Budowanie świadomości prawnej młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej” w Sądzie Okręgowym w Gdańsku.

17 października 2014 maturzyści naszej szkoły ( Ola Górska, Ewa Zawadzka , Dawid Gajos) z opiekunem p. Beatą Ulicką brali udział w debacie zorganizowanej przez Stowarzyszenie Sędziów Polskich ,, Iustitia”.

Dotyczyła ona problemu niskiej świadomości prawnej wśród młodzieży. Oprócz dyrektorów, nauczycieli i uczniów, szkół licealnych Trójmiasta brali w niej udział prawnicy- sędziowie, prokuratorzy, radcowie prawni.

Po dyskusji wszyscy zgodnie ustalili, że należy wypracować metody wprowadzenia edukacji prawnej do szkół, ale w sposób dostępny i komunikatywny dla młodzieży.

Powstała ,,grupa robocza” , która ma opracować propozycje oferty edukacji prawnej dla szkół.