Główne Menu

Samorząd Uczniowski

LOGOWANIEUżytkowników Online

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 
Projekt: "Teatr - Premiery Nauczycielskie"
środa, 09 kwietnia 2014 17:35

W ramach współpracy z Teatrem Miejskim w Gdyni uczniowie naszej szkoły uczestniczyli po raz kolejny w  projekcie: "Teatr - Premiery Nauczycielskie".

Młodzież z klas drugich (kl. IIA i IIB) oraz z klasy III C pod opieką p. Jarosława Hebla (koordynatora projektu) obejrzała przedstawienie pt. "Awantury weneckie - Il Teatro Comico" w reż. Tadeusza Bradeckiego oraz wzięła udział w spotkaniu z aktorami.

Premierowy spektakl  Teatru Miejskiego jest współczesnym spojrzeniem na słynną commedię dell’arte, która od wieków bawi publiczność wyrazistymi bohaterami i zabawnymi perypetiami.  Autor daje publiczności okazję, by zajrzeć tam, gdzie wzrok widza teatralnego zwykle nie sięga, czyli za kulisy. A tam pulsuje serce teatru, które bije dla publiczności. Tam powstaje przedstawienie, tam rywalizują ze sobą gwiazdy, walczą o role, o pozycję w zespole, domagają się uwagi i poklasku. Barwne typy, przemyślane intrygi, złośliwości i namiętności.

Uczniowie mieli okazję pogłębić swoją wiedzę o teatrze i przyjrzeć się z bliska trudnej pracy aktora.