Główne Menu

Samorząd Uczniowski

LOGOWANIEUżytkowników Online

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 
Wymiana z uczniami z Niemiec
poniedziałek, 27 kwietnia 2015 13:19

W styczniu 2015 roku nasza szkoła nawiązała współpracę z miastem partnerskim Gdyni – Kilonią (Niemcy).

 

Już na przełomie marca i kwietnia 2015 roku odbyła się pierwsza część wymiany, tj. uczniowie z Niemiec przyjechali do Gdyni. Spotkanie trwało 5 dni, grupa niemiecka  miała okazję dowiedzieć się ciekawych informacji na temat naszego kraju, regionu i szkoły. Uczniowie odbyli wycieczki do Gdyni, Gdańska i Sopotu. Spędzali aktywnie czas grając w kręgle, bądź integrowali się skacząc na trampolinach w jump city. Spotkanie młodzieży okazało się bardzo udane, gdyż zarówno uczniowie z Polski i Niemiec łatwo nawiązywali kontakty i swobodnie posługiwali się językiem angielskim lub niemieckim.

Dzięki tej wymianie uczniowie mają szansę sprawdzić swój poziom znajomości języka, a także poznać nowych przyjaciół, kulturę i dowiedzieć się ciekawych informacji o historii Niemiec. Rewizyta odbędzie się na przełomie września i października 2015 roku.

Wymiana młodzieżowa była możliwa, dzięki wsparciu finansowemu organizacji pozarządowej PNWM .