Główne Menu

Samorząd Uczniowski

LOGOWANIEUżytkowników Online

Naszą witrynę przegląda teraz 122 gości 
Wykład Tajemnice snu dla uczniów klas biomedycznych.
środa, 08 marca 2017 16:21

Mieliśmy przyjemność i zaszczyt gościć w naszej szkole Panią prof. UG, dr hab. Edyte Jurkowlaniec-Kopeć, która jest kierownikiem  Katedry Fizjologii Zwierząt i Człowieka na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego oraz kierownikiem Pracowni Badań Snu.

 

Pani profesor wprowadziła uczestników 1,5 godzinnego wykładu w niezwykle pasjonujący świat  „ Tajemnic snu”.

Zapoznała nas z fazami i stadiami snu,  które  scharakteryzowała  pod względem   czasu trwania, podobieństw i różnic, a także towarzyszących im cech fizjologicznych. Wyjaśniła, dlaczego potrzebny jest nam sen i jakie są konsekwencje jego niedoboru.

Zapoznała nas z fenomenem snu paradoksalnego i  rytmem theta jako wskaźnikiem  zarówno tej fazy snu, jak i stanu czuwania.

Na koniec poznaliśmy współczesne koncepcje na temat roli snu w życiu człowieka i zwierząt.