Główne Menu

Samorząd Uczniowski

LOGOWANIEUżytkowników Online

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 
POZNAJ PRACĘ BIOLOGA
sobota, 11 lutego 2017 21:40

KLASA DRUGA O PROFILU BIOMEDYCZNYM UCZESTNICZYŁA  W  ZAJĘCIACH LABORATORYJNYCH NA WYDZIALE BIOLOGII UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO

W ramach realizowanego w naszym liceum  programu „Poznaj pracę biologa”  we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim,uczniowie klasy biomedycznej uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych „Molekularna lupa czyli analiza genetyczna bakterii” , które odbyły się pod kierunkiem pracowników naukowych KATEDRY BIOLOGII MOLEKULARNEJ .
W  trwających 3 godziny zajęciach uczniowie zostali zapoznani z prezentacją multimedialną V dotyczącą bakterii Escherichia coli i Bacillussubtilis.

W części praktycznej barwili metodą Grama wymienione gatunki bakteriidokonywali izolacji DNA plazmidowego z bakterii Escherichia coli i poddali wyizolowany materiał genetyczny analizie restrykcyjnej, a następnie przeprowadzili elektroforezę na żelu agarozowym.

Zajęcia były prowadzone przez dr Monika Maciąg-Dorszyńską, mgr inż. Katarzynę Licznerską i mgr Klaudię Milewską.