ZAJĘCIA LABORATORYJNE NA UG
sobota, 11 lutego 2017 20:32

KLASA DRUGA O PROFILU BIOMEDYCZNYM UCZESTNICZYŁA  W  ZAJĘCIACH LABORATORYJNYCH NA WYDZIALE BIOLOGII UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO W KATEDRZE FIZJOLOGII ZWIERZĄT I CZŁOWIEKA

Uczniowie klasy biomedycznej uczestniczyli w 2 godzinnych zajęciach laboratoryjnych pt.: Co pływa w naszej krwi? przeprowadzonych przez dr Wojciecha Glaca.

Niezwykle ciekawe zajęcia stały się dodatkowym źródłem wiedzy niezbędnej w przygotowaniach do matury.

Uczniowie poznali charakterystykę poszczególnych elementów morfotycznych krwi i mieli możliwość oznaczania podstawowych parametrów morfologii krwi obwodowej oraz ćwiczenie liczenia krwinek białych, czerwonych i retikulocytów.

Dodatkowo uczestnicy zajęć barwili i oglądali rozmazy krwi pod mikroskopem. Atrakcją stała się możliwość samodzielnego oznaczenia swojej grupy krwi przez każdego z uczniów.