ZAJĘCIA NA WYDZIALE BIOLOGII UG
poniedziałek, 11 kwietnia 2016 19:04

18 marca uczniowie klasy biomedycznej IE uczestniczyli w wykładach i warsztatach , które odbyły się na Wydziale Biologii UG z okazji Dni Mózgu.

Uczniowie poznali fazy snu, dowiedzieli się więcej na temat chorób układu nerwowego oraz planowanej na rok 2017 operacji przeszczepu głowy. Podczas przerw między wykładami brali oni udział w różnych atrakcjach.
Badali między innymi swój słuch oraz płeć mózgu, mogli oglądać nefron i wiele innych.

W to samo miejsce udali się 22 marca na zajęcia laboratoryjne dotyczące muszki owocowej (Drosophila melanogaster).
Dowiedzieli się, że jest to organizm, który wiele wniósł i nadal wnosi do badań naukowych.
Mogli bliżej przyjrzeć się jego budowie oraz poznać najciekawsze odmiany tego owada.