Główne Menu

Samorząd Uczniowski

LOGOWANIEUżytkowników Online

Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości 
WYKŁAD DLA KLASY O PROFILU BIOMEDYCZNYM W SZKOLE
niedziela, 10 maja 2015 00:00

Dla uczniów klas biomedycznych w ramach programu „Zaproś naukowca do szkoły” odbył się kolejny  w bieżącym roku szkolnym wykład popularnonaukowy. Tym razem gościliśmy Panią doktor Krystynę Burkiewicz, przewodniczącą Okręgowego Komitetu Olimpiady Biologicznej.

Pani Doktor przedstawiła wykład pt.: Zegary biologiczne, w którym uczniowie poznali zdolności przystosowawcze organizmów do cyklicznie zmieniających się warunków środowiska, historię odkrycia zegara biologicznego i zegar kwiatowy Linneusza.

 

Wysłuchaliśmy informacji o dobowej i sezonowej rytmiczności aktywności procesów biologicznych, przykładach rytmów endogennych u roślin, zwierząt i człowieka oraz molekularnych podstawach mechanizmu działania zegara biologicznego.