Główne Menu

Samorząd Uczniowski

LOGOWANIEUżytkowników Online

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 
W PRACOWNI ZOOLOGII SYSTEMATYCZNEJ UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO
poniedziałek, 18 maja 2015 21:41

KLASA BIOMEDYCZNA NA ZAJĘCIACH  PRAKTYCZNYCH W PRACOWNI ZOOLOGII SYSTEMATYCZNEJ  UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO

Uczniowie klasy biomedycznej uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Wydział Biologii UG w ramach udziału naszej szkoły w programie  „Poznaj pracę biologa”. Tematem zajęć prowadzonych przez Panią dr Elżbietę Sontag była „Ewolucja układu nerwowego bezkręgowców”, podczas realizacji którego uczestnicy zostali zapoznani ze szczegółową  budową  układu nerwowego oraz jego funkcjami.

Część praktyczna zajęć wymagała  samodzielnego wypreparowania układu nerwowego dżdżownicy oraz obserwacji budowy układu nerwowego chełbi modrej i raka.