Główne Menu

Samorząd Uczniowski

LOGOWANIEUżytkowników Online

Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości 
KAMPANIA MAM HAKA NA RAKA
niedziela, 27 kwietnia 2014 18:28

4 lutego w naszej szkole zorganizowany został "Dzień Hakowicza".

Całą akcję rozpoczęliśmy od prezentacji na temat chłoniaka. Podczas niej miały miejsce także wystąpienia gości specjalnych, czyli pani doktor onkolog Marceliny Osak, uczennicy XIV LO Magdy, której udało się wygrać walkę z białaczką, studentka UG, która  oddała szpik  - Ani, a także pani Agnieszka Gliwińska z fundacji "Gdyński Most Nadziei". 
Podczas całego dnia  towarzyszyło uczniom szkoły stoisko informacyjno-konkursowe. Każdy chętny uczeń mógł odpowiedzieć na pytanie z tematu "Chłoniak i jego profilaktyka".

O godzinie 15 zorganizowaliśmy Flashmob na Dworcu Głównym w Gdyni, podczas którego, wykonaliśmy układ taneczny oraz propagowaliśmy wiedzę o chłoniaku, jego objawach i profilaktyce między innymi przy pomocy wykonanych przez  uczniów klasy pierwszej biomedycznej transparentów. Wydarzenie to można było zobaczyć w wydaniu głównym "Panoramy" na antenie TVP Gdańsk.

5 lutego w naszej szkole odbył się "Dzień dawcy szpiku" przy współpracy z Fundacją DKMS z Warszawy.

Podczas niego każdy chętny mógł zostać potencjalnym dawcą szpiku. Rano przeprowadziliśmy rejestrację dla uczniów naszej szkoły, a około godziny 15 dla wszystkich zainteresowanych nauczycieli,  potem od godziny 16-19 mógł się zarejestrować absolutnie każdy, kto ukończył osiemnasty rok życia. W sumie zarejestrowaliśmy 67 osób. Niezmiernie ucieszyło nas, że połowa z nich to byli uczniowie naszej szkoły.

To znaczy, że nasze prezentacje (jak i cała akcja) mają sens i trafiają do ludzi!

Nasze działania i przedsięwzięcia związane z akcją "Mam haka na raka" zostały docenione.

Szkolnej reprezentacji udało się bez problemu dostać do drugiego etapu kampanii.

Hakowicze przygotowali naprawdę świetną kampanię społecznościową, która została już oddana pod ocenę jury . Mamy nadzieję, że ich starania zostaną należycie wynagrodzone.