Główne Menu

Samorząd Uczniowski

LOGOWANIEUżytkowników Online

Naszą witrynę przegląda teraz 157 gości 
ZAJĘCIA NA WYDZIALE BIOLOGII
poniedziałek, 10 lutego 2014 16:03

Uczniowie klas biomedycznych i z rozszerzonym programem nauczania biologii uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego w Katedrze Biochemii.

Podczas zajęć pt.” Zrób sobie krem - związki biologicznie czynne i inne substancje” prowadzonych przez mgr Lidię Boss i mgr Sylwię Bloch,zapoznano uczniów z  budową ludzkiej skóry oraz substancjami chemicznymi  stosowanymi w przemyśle kosmetycznym.  Poznaliśmy skład kosmetyków stosowanych na skórę, ze szczególnym zwróceniem uwagi na mechanizm ich działania. Następnie uczniowie przygotowywali samodzielnie krem  z wykorzystaniem wybranych substancji chemicznych.

Druga grupa uczniów uczestniczyła w zajęciach pt.:”Molekularna lupa czyli analiza genetyczna bakterii”. Podczas tych zajęć barwiono bakterie Escherichia coli i Bacillus subtilis metodą Grama, dokonywano  izolacji DNA plazmidowego z bakterii Escherichia coli oraz  analizowano budowę DNA wykonując elektroforezę na żelu agarozowym.

Zajęcia prowadziła dr Monika Maciąg-Dorszyńska.