KLASA EKONOMICZNA IC

Uczniowie od pierwszej klasy realizują matematykę na poziomie rozszerzonym, w II semestrze wybierają dwa kolejne przedmioty na poziomie rozszerzonym spośród: fizyka, chemia, geografia, WOS, informatyka, j. angielski (realizacja w klasie II i III).

Klasa ekonomiczna jest propozycją dla uczniów chcących studiować na kierunkach ekonomicznych, społecznych, przyrodniczych, politechnicznych.

Uczniowie tej klasy uczestniczą w licznych zajęciach terenowych (geologia klifu, życie brzegu morza, ujście Wisły) uzdolnieni matematycznie mogą się sprawdzić w Szkolnej Lidze Matematycznej oraz w konkursach „Wygraj Indeks – Politechnika Gdańska”, „Liga Matematyczna – UG”

Stała współpraca z Wydziałem Oceanografii UG i udział w warsztatach geologicznych, hydrograficznych.