Klasa politechniczna ID

Uczniowie od pierwszej klasy realizują Matematykę na poziomie rozszerzonym, w II semestrze wybierają dwa kolejne przedmioty na poziomie rozszerzonym spośród: fizyka, chemia, geografia, WOS, informatyka, j. angielski (realizacja w klasie II i III).
W klasie III uczeń wybiera przedmiot dodatkowy spośród: ekonomia, turystyka.

Klasa politechniczna jest propozycją dla uczniów chcących studiować na technicznych, inżynieryjnych kierunkach (architektura, budownictwo, elektronika, informatyka).
Uczniowie uzdolnieni matematycznie mogą sprawdzić się w szkolnej lidze matematycznej oraz licznych konkursach matematycznych: Oxford. „Wygraj indeks – Politechnika Gdańska”, Liga Matematyczna – Uniwersytet Gdański.

Szkoła współpracuje z uczelniami Trójmiasta, uczniowie uczestniczą w wykładach warsztatach organizowanych w pracowniach wyższych uczelni.
Zespoły uczniowskie uczestniczą w międzyszkolnych "meczach matematycznych" pod patronatem UG
Współpraca z Wydziałem Matematyki i Fizyki UG i udział w wykładach.