Klasa politechniczna

W tej klasie od początku realizowany jest program matematyki  w zakresie rozszerzonym.

Program nauczania skierowany jest do przyszłych kandydatów na studia politechniczne i kierunki ścisłe na uniwersytecie, jednakże w chwili obecnej wiele innych uczelni wymaga matury z fizyki i matematyki  w zakresie rozszerzonym.
Tylko realizacja rozszerzonego programu nauczania z fizyki i matematyki daje szansę na pomyślne zdanie matury z tych przedmiotów.

W naszym liceum lekcje fizyki i matematyki prowadzone są w pracowniach wyposażonych w środki medialne: grafoskop, kalkulator graficzny z ekranem screen view, komputer, video i inne pomoce naukowe.

W szkole działa Kółko Matematyczne dla uczniów o szczególnych uzdolnieniach  z ukierunkowaniem na udział w konkursach.

Uczniowie klas mat-fiz z sukcesami biorą udział w takich  konkursach jak: Liga Matematyczna UG, Konkurs Matematyczny "Kangur", Pomorski Konkurs Matematyczny czy Konkurs Informatyczny o Mistrzostwo Gdyni i osiągają sukcesy.

Pobierz prezentację klas politechnicznych