Główne Menu

Samorząd Uczniowski

LOGOWANIE



Użytkowników Online

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
KLASA BIOMEDYCZNA
czwartek, 16 kwietnia 2015 21:14


Biologia i chemia są realizowane na poziomie rozszerzonym w II i III klasie
W II klasie odbywa się tygodniowo zarówno 6 godzin biologii, jak i chemii.

W III klasie liczba godzin każdego z tych przedmiotów wynosi 5.

Podczas zajęć biologii korzystamy z:

9 mikroskopów świetlnych

licznych preparatów mikroskopowych

grafoskopu

tablicy interaktywnej


Podczas niektórych z lekcji pracujemy w małych grupach, oglądając preparaty biologiczne pod mikroskopami lub wykonując doświadczenia w pracowni chemicznej.

Podczas zajęć chemii korzystamy z dobrze wyposażonej pracowni chemicznej!

XIV LO współpracuje z:

Gdańskim Uniwersytetem Medycznym

aktywnie uczestniczymy w "Młodzieżowych Spotkaniach z Medycyną"



Wydziałem Biologii Uniwersytetu Gdańskiego

Szkoła uczestniczy w programach :
„Poznaj pracę biologa” – uczniowie korzystają z pracowni biologicznych udostępnionych
przez Uniwersytet Gdański;
„Zaproś naukowca do szkoły” – wykładowcy Uniwersytetu Gdańskiego prowadzą wykłady
na terenie naszej szkoły.



Akwarium Gdyńskim

uczestniczymy w zajęciach laboratoryjnych


Wydziałem Chemicznym Politechniki Gdańskiej

cyklicznie bierzemy udział w wykładach popularno-naukowych prowadzonych
przez wykładowców z Wydziału Chemicznego


EduLAB-em Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego
uczestniczymy w zajęciach laboratoryjnych oraz zajęciach teoretycznych z chemii

Dodatkowo w szkole odbywają się wykłady prowadzone przez pracowników UG i Politechniki Gdańskiej

 

Klasa biomedyczna uczestniczy także w różnego rodzaju kampaniach społecznych
np. "Mam haka na raka"

 

Niektórzy uczniowie uczestniczą także w projekcie "Uczeń – Naukowiec" organizowanym przez Park Naukowo-Technologiczny Gdynia

 

Wszyscy uczniowie mają możliwość udziału w:

- Zawodach Olimpiady Biologicznej i Chemicznej
- Turniejach, konkursach biologicznych i chemicznych organizowanych w naszym regionie

Sukcesy naszych uczniów:

2005:
1. Łukasz Dąbrowski – wyróżnienie I stopnia za pracę badawczą w Olimpiadzie Biologicznej
2. Anita Rudowicz – wyróżnienie I stopnia za pracę badawczą w Olimpiadzie Biologicznej
2006:
1. Monika Patyk – finalistka XXI etapu wojewódzkiego Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
2. Kamil Maciejewski – finalista XXI etapu wojewódzkiego Olimpiady Ekologicznej
2007:
1. Anna Czarnota – finalistka XXII Olimpiady Biologicznej
oraz wyróżnienie II stopnia za pracę badawczą w Olimpiadzie Biologicznej
2008:
1. Anna Czarnota – IV miejsce w eliminacjach XXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
2. Justyna Kostkiuk – wyróżnienie I stopnia za pracę badawczą w Olimpiadzie Biologicznej i wytypowanie tej pracy na konkurs Młodych Talentów Unii Europejskiej.
3. Marta Łuczyk – wyróżnienie I stopnia za pracę badawczą przygotowaną na XXXVII Olimpiadę Biologiczną
4. Maciej Gać – II miejsce w konkursie fotograficznym „Przyroda Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego”
2009:
1. Natalia Okrój – wyróżnienie III stopnia za pracę badawczą w Olimpiadzie Biologicznej
2. Justyna Kostiuk – I miejsce w II Uczniowskiej Sesji Popularno-naukowej z biologii
2011:
1. Paulina Felczykowska – wyróżnienie I stopnia za pracę badawczą na Olimpiadzie Biologicznej

2012:
1. Michał Żuk–finalista Olimpiady Biologicznej , wyróżnienie pracy badawczej

2013:
1. Michał Żuk–laureat Olimpiady Biologicznej , wyróżnienie pracy badawczej

2014:

1. Justyna Jończyk – wyróżnienie II stopnia za pracę badawczą w Olimpiadzie Biologicznej

2. Magda Kownacka – wyróżnienie III stopnia za pracę badawczą w Olimpiadzie Biologicznej

POBIERZ NAJNOWSZĄ PREZENTACJĘ KLASY BIOMEDYCZNEJ (BŁĘKITNA SZKOŁA 2016)

OBEJRZYJ PREZENTACJĘ KLASY BIOMEDYCZNEJ