KLASA BIOMEDYCZNA
czwartek, 16 kwietnia 2015 21:14

Klasa biomedyczna IE

Uczniowie w pierwszej klasie realizują przedmioty w zakresie podstawowym, w II semestrze wybierają trzy przedmioty w zakresie rozszerzonym spośród: biologia, chemia, matematyka, j. angielski (realizacja w klasie II i III), jednym z wybieranych przedmiotów winna być biologia lub chemia.
W klasie III dodatkowym przedmiotem jest mikrobiologia lekarska.

Klasa biomedyczna jest propozycją dla uczniów chcących studiować kierunki przyrodnicze, medyczne, farmację, biotechnologię, ochronę środowiska.

W klasie o tym profilu - możesz uczyć się biologii i chemii w zakresie rozszerzonym - połowa zajęć z chemii i biologii odbywa się w podziale na grupy i ma charakter laboratoryjny - realizujesz autorski program nauczania pt. „Edukacja bałtycka”, który zapoznaje Cię z ekosystemem Bałtyku i problematyką morską - odbywasz zajęcia pozaszkolne w: "Błękitnej Szkole", w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, Oceanarium, Gdyńskim Akwarium. - rozwijasz swoje zainteresowania związane z przedmiotem biorąc udział w: warsztatach ekologicznych "Błękitnej szkoły" we Władysławowie (w cyklu 5-dniowym) prowadzonych przez pracowników Nadmorskiego Parku Krajobrazowego; zajęciach dydaktycznych w Stacji Morskiej w Helu, Katedrze Mikrobiologii i Fizjologii Zwierząt UG, Instytutu Meteorologii w Gdyni, Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej; zajęciach laboratoryjnych na PG, Wydziale Farmacji AMG; terenowych warsztatach ekologicznych "Życie brzegu morza" organizowanych przez MIR i innych; Stała współpraca z Uniwersytetem Gdańskim i Uniwersytetem Medycznym, udział w projektach: "Poznaj pracę biologa", "Zaproś naukowca do szkoły", "Ciekawe doświadczenia chemiczne"

Uczniowie tej klasy zdobywają wyróżnienia za prace badawcze w Olimpiadach Biologicznych, uczestniczą w akcjach społecznościowych promujących profilaktykę chorób nowotworowych.