Główne Menu

Samorząd Uczniowski

LOGOWANIEUżytkowników Online

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości 
Ranking trójmiejskich liceów wg EWD
piątek, 09 grudnia 2016 22:48

W Najnowszym raporcie z punktacją EWD obejmującym wyniki matur z ostatnich trzech lat: 2014-2016 nasza szkoła znalazła się w gronie 10 najlepszych szkół w Trójmieście. Zajęła  8 miejsce, tuż za VI LO w Gdyni.  PATRZ GAZETA WYBORCZA

W raportach Instytutu Badań Edukacyjnych narzędziem oceny szkół jest tzw. Edukacyjna Wartość Dodana (EWD) - zestaw technik statystycznych pozwalających zmierzyć wkład szkoły w wyniki nauczania. To metoda pomiaru jakości nauczania i postępów w nauce.

W przypadku liceów polega na porównaniu indywidualnych wyników z egzaminu gimnazjalnego z egzaminem maturalnym, pozwalając ocenić ewaluację pracy liceum, czyli określić postęp w zdobywaniu wiedzy i umiejętności u grupy uczniów poprzez zestawienie tego, z czym przyszli do szkoły, z wynikami, z jakimi ją opuszczają.