ŚWIĘTO ULICY CHYLOŃSKIEJ
wtorek, 14 czerwca 2016 18:13

W sobotę 11 czerwca, jak co roku, przedstawiciele uczniów naszego Liceum w oryginalnych koszulkach i z transparentami uczestniczyli w hucznie obchodzonym „Święcie ulicy Chylońskiej".

Chylońska jest najstarszą ulicą naszego miasta. Przez lata był to główny trakt wsi Chylonia, a potem przyłączonej do Gdyni dzielnicy, zamieszkałej od zarania dziejów przez rodowitych Kaszubów.  W 1920 roku na zaślubiny Polski z morzem traktem tym jechał do Pucka generał Józef Haller.

Najważniejszym elementem świętowania była kolorowa parada ulicą Chylońską od Zespołu Szkół nr 9 w Cisowej do Parku Kilońskiego.

W tym roku obchodzono to święto na sportowo.  W paradzie można było zobaczyć m. in. kawalerię konną oraz zabytkowe samochody.

Po dotarciu uczestników do Parku Kilońskiego, rozpoczął się festyn połączony z wieloma atrakcjami.

Nasi uczniowie chętnie brali udział w konkursach i zabawach z nagrodami.