Główne Menu

Samorząd Uczniowski

LOGOWANIEUżytkowników Online

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 
Nasze uczennice w Radiu Gdańsk
czwartek, 03 marca 2016 17:59

W dniu 1 marca 2016 uczennice naszej szkoły: Magdalena Piekarska i Wiktoria Jabłczyńska wraz z opiekunem p. mgr Izabelą Tokarską zostały zaproszone do Radia Gdańsk z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Wywiad przeprowadził p. Tomasz Olszewski. Zaprezentowano audycję autorstwa uczennic  pt: „Zbrodnia bez kary”.

Reportaż radiowy przybliża sylwetkę Żołnierza Wyklętego Antoniego Żubrydy ps. "Zuch". Był on podoficerem piechoty Wojska Polskiego, oficerem Narodowych Sił Zbrojnych oraz dowódcą oddziału partyzanckiego NSZ - "Zuch". 24 października 1946 roku został zastrzelony z polecenia władz Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego. W 1994 roku został pośmiertnie zrehabilitowany.

Audycja zdobyła I miejsce w projekcie „Młodzi Gdynianie Żołnierzom Wyklętym” oraz zyskała uznanie radiowców.

 

Posłuchaj reportażu