Główne Menu

Samorząd Uczniowski

LOGOWANIEUżytkowników Online

Naszą witrynę przegląda teraz 98 gości 
Obchody Europejskiego Tygodnia Młodzieży
poniedziałek, 30 maja 2011 08:43

W dniach 18-20.05 odbyły się obchody Europejskiego Tygodnia Młodzieży, w którym udział brała młodzież z trójmiejskich liceów.

W pierwszym dniu odbyły się warsztaty w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni.  Zajęcia były prowadzone przez uczestników Wolontariatu Międzynarodowego, była to m.in. młodzież z Gruzji, Ukrainy, Włoch. Na warsztatach uczyliśmy się kreatywnego recyclingu, języka migowego, elementów dramy i pantomimy, farbowaliśmy koszulki, dowiedzieliśmy się jak udzielać pierwszej pomocy nad wodą. Poznaliśmy również kulturę Gruzji, Włoch i Ukrainy. Na tej części warsztatów próbowaliśmy swoich sił m.in. w wyszywaniu czy nauce języka włoskiego.
W drugim dniu miała miejsce debata pt. „ Z i dla młodzieży” w Klubie Filmowym w Gdyni. Udział w niej brał wiceprezydent miasta, radni z Samorządu, przedstawiciele gdyńskich fundacji, pracownicy Centrum Współpracy Młodzieży oraz trójmiejska młodzież.  Każdy z gości przedstawiał swoją drogę do kariery oraz zachęcał do udziału w wielu akcjach, działaniach czy wolontariacie.
Trzeciego dnia prezentowaliśmy nasze prace z warsztatów, zachęcaliśmy do współpracy i wspólnej zabawy przechodniów, mieszkańców, turystów w pobliżu Parku Rady Europy.