Główne Menu

Samorząd Uczniowski

LOGOWANIEUżytkowników Online

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 
konferencja poświęcona twórczości Miłosza
niedziela, 27 marca 2011 15:19

 

Humanistyczne spotkania na UG - w kręgu Czesława Miłosza

21 i 22 marca 2011 r. humaniści z XIV LO w Gdyni uczestniczyli w międzynarodowej konferencji poświęconej twórczości Miłosza organizowanej przez UG i Nadbałtyckie Centrum Kultury "Północna strona". To naukowe spotkanie otworzyła Pani Prorektor UG. Mieliśmy okazję wysłuchać referatów  profesorów, którzy opowiadali o związkach poety z Litwą, interpretowali jego teksty oraz pokazywali, że Czesław Miłosz nie tylko wielkim poetą był, ale był też, a może przede wszystkim, człowiekiem. Słuchaliśmy wystąpień m.in T. Venclovy, T. Bujnickiego. M. Masłowskiego. Oglądaliśmy również zdjęcia prezentujące różne etapy biografii Noblisty.

Ewa Stromska, Sylwia Kurpiewska