NOCNE MANEWRY RATOWNICZE
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 12:59

24 marca 2017 roku, w godz. 17.30-23.30 w XIV Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni przeprowadzono Nocne Manewry Ratownicze.

Organizatorami warsztatów byli : Ochotnicza Straż Pożarna przy Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Gdyni, Pogotowie Pozoracyjne, Rada Dzielnicy Chylonia oraz XIV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Gdyni.

Projekt skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Województwa Pomorskiego , a udział w Manewrach był bezpłatny. Ideą manewrów jest zintegrowanie uczniów ze środowiskiem ratowniczym, krzewienie empatii wobec drugiego człowieka, jak również podnoszenie poziomu wyedukowania młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Młodzież biorąca udział w Nocnych Manewrach miała możliwość wykazania się wiedzą oraz sprawnością . W manewrach brało udział 16 drużyn (czteroosobowych +opiekun) oraz około 75 osób zaangażowanych w organizację imprezy.