HONOROWE ODDAWANIE KRWI
niedziela, 11 października 2015 20:11

Uczniowie XIV LO już od lat honorowo oddają krew. W dniu 02.10.2015 została zorganizowana kolejna akcja tego rodzaju.

Była ona szczególna i wyjątkowa, gdyż tym razem to nie uczniowie pojechali oddać krew a przed mury naszej szkoły przyjechał Ambulans z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku.

Zainteresowanie akcją jak zwykle było duże, mimo, że większości uczniów oddawała krew po raz pierwszy w życiu.

Żeby móc oddać krew trzeba najpierw wypełnić dość długą ankietę, by lekarz miał pewność, że jesteśmy zdrowi

Potem kolej na badanie krwi ( pobierana jest mała próbka krwi i na miejscu mamy od razu podstawowe wyniki)

Jeśli wyniki były dobre i lekarz nie widział przeciwwskazań ........... można było już oddawać krew

W tym dniu młodzież XIV LO oddała 9 litrów 450 ml krwi

JESTEŚCIE: WSPANIALI, CUDOWNI, NIESAMOWICI, EXTRA, WIELCY, NAJLEPSI……!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!