Główne Menu

Samorząd Uczniowski

LOGOWANIEUżytkowników Online

Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości 
SPOTKANIE Z BARTKIEM JERZAKIEM
poniedziałek, 19 grudnia 2016 14:07

Uczniowie III R geografii w piątek 16 grudnia wzięli udział w I spotkaniu naukowo - podróżniczym pt. "39. Polska Wyprawa Antarktyczna 2014/2015", prowadzonym przez Bartka Jerzaka.

Bartek Jerzak spędził rok w Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego jako członek 39. Polskiej Wyprawy Antarktycznej. Przez ten rok nie widział ani jednego drzewa, samochodu, psa, kota tylko pingwiny, słonie morskie i uchatki. Przez rok nie używał pieniędzy, a przez 7 miesięcy, w czasie zimowania, przebywał w towarzystwie kilku, tych samych, twarzy.

Podczas prezentacji opowiedział jak wygląda codzienne życie i praca na stacji, jakie obowiązki ma obserwator ekologiczny na stacji,  jak również skąd na stacji antarktycznej prąd, kiedy jest i jak wygląda antarktyczne lato, czy istnieją uchatki blondynki i dlaczego polarnicy wolą słonie morskie od uchatek, oraz jakie pytania zadają turyści polarnikom ze stacji antarktycznej.

Wszyscy wyszli z wykładu z marzeniem "a może by tak złożyć aplikację na Arctowskiego i zostać polarnikiem".