Główne Menu

Samorząd Uczniowski

LOGOWANIE



Użytkowników Online

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 
PIENINY W ZIMOWEJ ODSŁONIE
piątek, 14 października 2016 20:28

 

W dniach 3-8 października 2016 grupy  geografii rozszerzonej pojechały na wycieczkę geologiczną w Pieniny.

 

Atrakcyjny plan wycieczki zmodyfikowała pogoda - dosyć niespodziewanie w Pieninach spadło 10 cm śniegu. Ale w zimowej odsłonie Pieniny wyglądały równie pięknie. Może nie udało nam się zdobyć Trzech Koron, lecz byliśmy na Dubraszce, przekonaliśmy się, że Bryjarka jest wulkanem, skosztowaliśmy wód mineralnych, przeszliśmy cała długością Trasę Pienińską poznając genezę przełomu Dunajca.

 

 

 



Końcowym akcentem  wycieczki była wizyta na trasie górniczej w Wieliczce, gdzie każdy zrozumiał dobre i złe strony  pracy górnika.

 


Wycieczka była miłym akcentem podsumowującym wiedzę z geologii, pozostałą wiedze geograficzną trzeba będzie opanować w tradycyjny sposób.