Główne Menu

Samorząd Uczniowski

LOGOWANIEUżytkowników Online

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 
Wycieczka do Torunia
niedziela, 26 października 2014 19:19

W dniach 2-3 października 2014 klasy II D i IIE pojechały na wycieczkę edukacyjno - krajoznawczą do Torunia-miasta Patrona naszej szkoły-Mikołaja Kopernika.

W programie wyjazdu było zwiedzanie starówki toruńskiej, rejs statkiem po Wiśle oraz zajęcia edukacyjne w Planetarium w Obserwatorium Astronomicznym UMK w Piwnicach.
Atrakcją wieczoru było poznanie historii Fortu IV.

 

Oto relacja uczestników:.....

 

Politechniczna i biomed pojechały na wycieczkę pt. „Toruń nadchodzimy!” Po 3,5h jazdy autokarem i po przystanku w ,,Macku”- dotarliśmy. Dalej głodni lecz ze 150% dawką dobrego humoru weszliśmy do planetarium i na magicznej kopule oglądaliśmy gwiazdozbiory. Następnie poszliśmy zwiedzać miasto z przewodnikiem, który wyglądał jak nasz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego.
Następnie z wilczym głodem poszliśmy na super pierogi z ciasta drożdżowego, które były zapiekane w piecu. W końcu najedzeni pojechaliśmy do naszej noclegowni, czyli Fortu IV -4km za miastem. W naszej dwudziestoosobowej sali włączyliśmy  muzykę i rozpoczęła się zabawa. Po kolacji naszą imprezę przerwał przewodnik, który oprowadził nas po ciemnych zakamarkach Fortu. Drogę nam oświetlały pochodnie. Wieczór zakończyliśmy podchodami. Po całej zabawie instruktorzy orzekli remis :/ Nie zadowoliło nas to za bardzo, ale nie przeszkodziło nam to w jeszcze lepszej całonocnej zabawie. Około godziny 6:00 stwierdziliśmy, że jednak fajnie by było chociaż przespać się trochę i spaliśmy CAŁĄ godzinę. Znowu głodni poszliśmy rano na śniadanie. Najedzeni spakowaliśmy się i pojechaliśmy z powrotem do Torunia na rejs statkiem po Wiśle. Na gitarze przygrywał na umysł ścisły, a kilka osób śpiewało. Ostatnim punktem naszej wycieczki był Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Piwnicach. Oglądaliśmy tam wielkie teleskopy, które były umieszczone w budynku z rozsuwanym dachem niczym scena z „Gwiezdnych Wojen”.
Tak zakończył się zbyt krótki nasz wyjazd do Torunia. Wszyscy szczęśliwi i „lekko” niewyspani wróciliśmy do naszej kochanej Gdyni.

Cenzury powyższej relacji dokonały Panie Wychowawczynie:)