Główne Menu

Samorząd Uczniowski

LOGOWANIEUżytkowników Online

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 
warsztaty oceanograficzne
czwartek, 02 października 2014 00:00

W dniach 18 i 29 września 2014 uczniowie klas II rozszerzonej geografii uczestniczyli w zajęciach oceanograficznych pogłębiających ich wiedzę z zakresu geologii, geomorfologii oraz historii geologicznej i ekologii Morza Bałtyckiego.

Uczniowie odławiali okazy krewetek, kiełży i pąkli z morza, a następnie poznawali ich cechy anatomiczne pod binokularem. Szczególnym osiągnięciem łowców było odłowienie gatunku chronionego - igliczni, którą uroczyście wypuszczono ponownie na wolność.
Podczas zajęć geologicznych uczniowie zgłębiali wiedzę o skałach i minerałach, opanowali niełatwą sztukę ich rozpoznawania. Zaprojektowali również postery o ochronie brzegów morskich. 
Uczniowie odławiali okazy krewetek, kiełży i pąkli z morza, a następnie poznawali ich cechy anatomiczne pod binokularem. Szczególnym osiągnięciem łowców było odłowienie gatunku chronionego - igliczni, którą uroczyście wypuszczono ponownie na wolność.

Podczas zajęć geologicznych uczniowie zgłębiali wiedzę o skałach i minerałach, opanowali niełatwą sztukę ich rozpoznawania. Zaprojektowali również postery o ochronie brzegów morskich.