Główne Menu

Samorząd Uczniowski

LOGOWANIEUżytkowników Online

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 
Klasy Ekonomiczne
Projekt Apps for Good
poniedziałek, 29 maja 2017 12:23

 

W dniu 18 maja odbył się finał polskiej edycji projektu Apps for Good.

Apps for Good to globalna inicjatywa edukacyjna, której celem nauka informatyki przez tworzenie idei, prototypu oraz działającej aplikacji mobilnej.
W finale zorganizowanym przez pracowników Thomson Reuters w Gdyni udział wzięli uczniowie klas gimnazjalnych i licealnych.

Miło nam poinformować, że II miejsce w  finale zajęły dziewczyny z II C w składzie: Bogusława Badziąg , Monika Baran, Marta Olszewska i Monika Onuch za stworzenie aplikacji dla osób niepełnosprawnych.
Na trzecim miejscu podium stanęli chłopcy z I D w składzie: Bartosz Biliński, Jakub Hirsz, Kacper Pietkun i Michał Zmarzły za aplikację uczącą dzieci segregacji śmieci.


Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 
SPOTKANIE Z BARTKIEM JERZAKIEM
poniedziałek, 19 grudnia 2016 14:07

Uczniowie III R geografii w piątek 16 grudnia wzięli udział w I spotkaniu naukowo - podróżniczym pt. "39. Polska Wyprawa Antarktyczna 2014/2015", prowadzonym przez Bartka Jerzaka.

Bartek Jerzak spędził rok w Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego jako członek 39. Polskiej Wyprawy Antarktycznej. Przez ten rok nie widział ani jednego drzewa, samochodu, psa, kota tylko pingwiny, słonie morskie i uchatki. Przez rok nie używał pieniędzy, a przez 7 miesięcy, w czasie zimowania, przebywał w towarzystwie kilku, tych samych, twarzy.

Podczas prezentacji opowiedział jak wygląda codzienne życie i praca na stacji, jakie obowiązki ma obserwator ekologiczny na stacji,  jak również skąd na stacji antarktycznej prąd, kiedy jest i jak wygląda antarktyczne lato, czy istnieją uchatki blondynki i dlaczego polarnicy wolą słonie morskie od uchatek, oraz jakie pytania zadają turyści polarnikom ze stacji antarktycznej.

Wszyscy wyszli z wykładu z marzeniem "a może by tak złożyć aplikację na Arctowskiego i zostać polarnikiem".


 
PIENINY W ZIMOWEJ ODSŁONIE
piątek, 14 października 2016 20:28

 

W dniach 3-8 października 2016 grupy  geografii rozszerzonej pojechały na wycieczkę geologiczną w Pieniny.

 

Atrakcyjny plan wycieczki zmodyfikowała pogoda - dosyć niespodziewanie w Pieninach spadło 10 cm śniegu. Ale w zimowej odsłonie Pieniny wyglądały równie pięknie. Może nie udało nam się zdobyć Trzech Koron, lecz byliśmy na Dubraszce, przekonaliśmy się, że Bryjarka jest wulkanem, skosztowaliśmy wód mineralnych, przeszliśmy cała długością Trasę Pienińską poznając genezę przełomu Dunajca.

 

 

 

Więcej…
 
Warsztaty "Z Biznesem na Ty"
niedziela, 08 listopada 2015 22:02

W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyły się Warsztaty "Z Biznesem na Ty".

Ich celem było pobudzenie w młodych ludziach zmysłu biznesowego.

Omówione zostały tematy:

Marketing

Źródła finansowania (środki unijne)

Zarządzanie grupą

Warsztaty zorganizowane były przez uczennicę naszego liceum Alicję Gostkowską a zajęcia prowadzili wykładowcy z Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości. W wykładach uczestniczyła klasa IIc (ekonomiczna) pod opieką wychowawcy K Dwużnik.

 
Wykłady w Instytucie Geografii UG
niedziela, 07 grudnia 2014 20:20

 

Uczniowie II klasy rozszerzonej geografii brali udział w listopadzie w cyklu wykładów pt "Zagrożenie obszaru województwa pomorskiego występowaniem ekstremalnych zjawisk pogodowych w konsekwencji spodziewanej zmiany klimatu" w Instytucie Geografii UG.

Wykłady te poszerzyły wiedzę uczniów oraz dały im nowe spojrzenie na zagadnienia meteorologii i klimatologii w aspekcie regionalnym.

 

 
Wycieczka do Torunia
niedziela, 26 października 2014 19:19

W dniach 2-3 października 2014 klasy II D i IIE pojechały na wycieczkę edukacyjno - krajoznawczą do Torunia-miasta Patrona naszej szkoły-Mikołaja Kopernika.

W programie wyjazdu było zwiedzanie starówki toruńskiej, rejs statkiem po Wiśle oraz zajęcia edukacyjne w Planetarium w Obserwatorium Astronomicznym UMK w Piwnicach.
Atrakcją wieczoru było poznanie historii Fortu IV.

 

Oto relacja uczestników:.....

Więcej…
 
warsztaty oceanograficzne
czwartek, 02 października 2014 00:00

W dniach 18 i 29 września 2014 uczniowie klas II rozszerzonej geografii uczestniczyli w zajęciach oceanograficznych pogłębiających ich wiedzę z zakresu geologii, geomorfologii oraz historii geologicznej i ekologii Morza Bałtyckiego.

Uczniowie odławiali okazy krewetek, kiełży i pąkli z morza, a następnie poznawali ich cechy anatomiczne pod binokularem. Szczególnym osiągnięciem łowców było odłowienie gatunku chronionego - igliczni, którą uroczyście wypuszczono ponownie na wolność.
Podczas zajęć geologicznych uczniowie zgłębiali wiedzę o skałach i minerałach, opanowali niełatwą sztukę ich rozpoznawania. Zaprojektowali również postery o ochronie brzegów morskich. 
Uczniowie odławiali okazy krewetek, kiełży i pąkli z morza, a następnie poznawali ich cechy anatomiczne pod binokularem. Szczególnym osiągnięciem łowców było odłowienie gatunku chronionego - igliczni, którą uroczyście wypuszczono ponownie na wolność.

Podczas zajęć geologicznych uczniowie zgłębiali wiedzę o skałach i minerałach, opanowali niełatwą sztukę ich rozpoznawania. Zaprojektowali również postery o ochronie brzegów morskich.

Więcej…