Główne Menu

Samorząd Uczniowski

LOGOWANIEUżytkowników Online

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 
Dzień Miłosza w XIV LO
Wpisany przez Stojaczyk   

 


14 marca 2011 w naszej szkole klasy humanistyczne brały udział w poetyckim „spotkaniu” z Czesławem Miłoszem. Uczniowie klasy I B oraz II C przygotowali program artystyczny, który odkrywał przed młodymi czytelnikami biografię artysty oraz filozofię jego dzieł. Widowisko wzbogaciły fragmenty recytowanych utworów poety, zapiski samego Miłosza oraz prezentacja multimedialna.

 

 

Wszystkim artystom, czyli: Wojtkowi Bladowskiemu, Mariuszowi Bruckiemu, Adzie Fryc, Klaudii Kałan – recytatorom oraz narratorom: Kubie Gałczyńskiemu, Benicie Kisiel, Milenie Stawickiej, Dominice Stenzel i  Patrykowi Adamczykowi – autorowi prezentacji serdecznie gratulujemy wspaniałego efektu ich pracy.
W drugiej części spotkania przedstawiciele klas humanistycznych zajmowali się poetycką i plastyczną interpretacją wierszy Noblisty.
Z wielkim wyczuciem smaku udowodnili, że istnieją w nich pokłady wrażliwości i ciekawości świata literackiego.

Patrz GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

Za Miłoszem można rzec: „Obrazu w lustrze nie da się zatrzymać, natomiast poezja opiera się działaniu czasu.”
Ewa Stromska i Sylwia Kurpiewska