Główne Menu

Samorząd Uczniowski

LOGOWANIEUżytkowników Online

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 
Spotkanie z podróżnikiem
czwartek, 10 marca 2011 20:27

W dniach 21 i 24 lutego 2011 gościł w naszej szkole Grzegorz Matwiejczyk- podróżnik, pasjonat żeglarstwa, twórca projektu „Wolność po wodach, ladzie i w powietrzu”. Podczas spotkania z uczniami opowiadał o poszukiwaniu pasji życiowej, odkrywaniu swoich możliwości i podróżowaniu. Zaprezentował film „Projekt Wolność - Odnaleźć siebie”, nakręcony podczas swojego pierwszego rejsu łodzią „Adrianą” ze Szwecji do Polski. Opowiedział o przygotowaniach do podróży: jak planować wyprawy, jaki zabrać ekwipunek, wreszcie jak dokonać selekcji bagażu. Uczniowie poznali kulisy wyprawy tratwą po Wiśle, oraz dalsze plany wyprawowe pana Grzegorza – projekt Rosja, zakup lotni z silnikiem Moskito. W trakcie prelekcji okazało się, że zwiedzanie świata wcale nie wymaga pełnego portfela, tylko uśmiechu, otwartości do innych ludzi i wiary w powodzenie przedsięwzięcia.
Wielu słuchaczy się rozmarzyło, wielu poczyniło pewne plany, inni „zobaczyli i uwierzyli” - że czasem szalone, nierealne plany mogą się zrealizować wystarczy TYLKO CHCIEĆ wyjść z domu i wsiąść do pociągu byle jakiego.....