Główne Menu

Samorząd Uczniowski

LOGOWANIEUżytkowników Online

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 
Oficjalny serwis XIV LO w Gdyni
NOWA STRONA SZKOŁY
niedziela, 19 listopada 2017 13:35

UWAGA!

TA STRONA JEST JUŻ NIEAKTUALNA!

KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO NOWEJ STRONY

 
UWAGA!
środa, 11 października 2017 20:29

W dniu 13 października 2017 r (piątek) obowiązuje  plan B (skrócony rozkład zajęć).


Na 8 godzinie lekcyjnej na sali gimnastycznej odbędzie się Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej  (w godz 13.25-14.00)

przerwy obiadowe

12.20-12.35

13.10- 13.25


 

 

 
RAJD INTEGRACYJNY KLAS I
niedziela, 01 października 2017 02:14

Klasy I LO uczestniczyły 22.09 w Rajdzie Integracyjnym w Porzeczu w Leśnym Schronisku Łowców Przygód.

Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych zajęć, podczas których uczniowie mogli się lepiej poznać i zgodnie z ideą tego wyjazdu zintegrować w swoich klasowych zespołach. Pod czujnym okiem opiekunów pływali na tratwie, strzelali z łuku, wspinali się na ściance, a także dobrze się bawili i biesiadowali przy wspólnym stole.

Dodatkową atrakcją było spotkanie z psami zaprzęgowymi rasy syberian husky z hodowli Zimowy Wyraj, które urzekły naszych pierwszoklasistów.

 

Rajd wygrała klasa IE pani Katarzyny Kudeli, która za zaszczytne I miejsce otrzymała pamiątkową statuetkę.

 

 

Gratulujemy wygranym !

 
Wizyta w Sądzie Rejonowym w Gdyni
niedziela, 01 października 2017 02:11

Uczniowie klas IB  i IIAB LO o profilu medialno - prawniczym uczestniczyli dnia 29.09 w Sądzie Rejonowym w Gdyni w rozprawie karnej poświęconej ochronie zwierząt.

Sprawa dotyczyła zabicia dzika i miała niewątpliwie walor wychowawczy. Trafiła na wokandę  z ramienia nadleśnictwa, które stoi na straży poszanowania przyrody i jej żywych mieszkańców. 
Obecni na widowni uczniowie mogli przyjrzeć się z bliska pracy sędziego i adwokata oraz posłuchać wyjaśnień oskarżonego i  zeznań świadków, a także poznać niełatwą pracę protokolanta sądowego. Dostrzegli wysoką szkodliwość społeczną popełnionego przestępstwa i godny uznania obiektywizm sędziego w uzasadnieniu wyroku.

 
Gdyński festiwal filmowy
sobota, 30 września 2017 20:03

Uczniowie klasy IB LO obejrzeli 19.09 stający do festiwalowego konkursu film "Wieża. jasny dzień" debiutującej reżyserki Jagody Szelc,
a następnie w ramach zajęć Filmoteki Szkolnej uczestniczyli w dyskusji prowadzonej przez Michała Oleszczyka i Kaję Klimek.


Rozmowa odkryła wiele interpretacji obrazu filmowego i skłoniła młodzież do refleksji na poruszane tematy związane z tajemnicami rodzinnego życia.

 
Wycieczka do Zakopanego klasy III E LO
piątek, 29 września 2017 08:32

W dniach od 10.09 do 16.09 wybraliśmy się na ostatnią klasową wycieczkę przed maturą.

Naszym miejscem wypoczynku przed ciężką pracą, która czeka nas po powrocie do szkoły, były polskie góry. Nasz pensjonat "Izydor" znajdował się w Kościelisku, niecałe 30 min drogi od Zakopanego. Każdego dnia wybieraliśmy się na piesze wycieczki kolejno do Doliny Kościeliskiej, nad Czarny Staw, do Doliny Pięciu Stawów, na Gubałówkę oraz jako punkt podstawowy każdego turysty, który ma okazje pojawić się w Zakopanem, na Krupówki.

Z ogromnym żalem musieliśmy pożegnać się z Tatrami i widokami, które były warte codziennego wysiłku. Bardzo ciężko było nam również pożegnać się z przemiłą obsługą oraz tak domową atmosferą jaka panowała w naszym pensjonacie. Po 6 dniach jakie spędziliśmy na południu Polski możemy szczerze polecić to miejsce i rozwiać wątpliwości każdego, kto zastanawia się czy wybrać Tatry na miejsce wypoczynku w wakacje, ferie czy długi weekend.

 

 
ZAJĘCIA W SOBOTĘ
czwartek, 28 września 2017 11:53

30 września tj w najbliższą sobotę odrabiamy 02 listopada.

To dzień bez pytania, sprawdzianów  i kartkówek.

Plan czwartkowy, lekcje skrócone do 35 minut. Nie ma 10 lekcji!!. Patrz skrócony rozkład dzwonków.

Nie ma obiadów!


 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 63